چند روز اخیر، برای چندین بار متوالی توسط چندین نفر یک عکس تو فیس‌بوک منتشر شد که حاوی تصویر دو نفر بود. یک چهره زیبا رو از یک مرد منتسب به برداشت ایرانی‌ها از علی‌بن ابی‌طالب و دیگری تصویر یک فرد قوی هیکل با چهر‌ه‌ای خشن منتسب به چهر‌ه‌ی واقعی از علی‌بن ابی‌طالب. در توضیحات مربوط به این تصویر یک عبارت خودنمایی می‌کنه! با اشاره به چهره فرد خشن ذکر شده است:
“خوب که به این صورت نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این تمثال متعلق به همان فردی است که می‌تواند در یک روز گردن بیش از ۷۰۰ نفر از تن جدا کند”

حالا چیزی که خیلی مضحکه این است که، انتشار این عبارت از یکسری افراد متوهم به روشنفکری که سعی در تخریب و مضحکه یکسری اعتقاد بسیار ابلهانه صورت گرفته، به دو دلیل:

  1. استنباط یک رفتار از ظاهر یک فرد خیلی کوته بینانه‌ است. هیچ عقل سلیمی، کوته‌ بینانه بودن این نگرش رو رد نمی‌کند.
  2. در انتهای این مطلب با اعتماد به نفس فراوان نوشته شده، منبع: هاتی پاتی، طوری با اعتماد به نفس به این منبع ارجاع داده شد، تو گویی به تاریخ تمدن ویل دورانت اشاره کرده.

البته دلیل دیگری هم برای مضحک بودن این عمل هست، البته بیش از اینکه مضحک باشد، ترحم آور است. اینکه یک نفر به خاطر دیده شدن و چهارتا لایک و دوتا کامنت حاضر باشد هر مطلب مضحکی رو منتشر کند.

والسلام…

پ.ن: کلی خودم رو کنترل کردم که محترمانه نوشتم!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *