فیلم فوق مربوط به مسابقه فینال دو ۸۰۰ متر در بازی‌هایآسیایی گوانگ ژو می‌باشد. در این مسابقه سجاد مرادی به همراه برادر کوچکترش امیر مرادی شرکت داشتند. در این مسابقه امیر که شانس کمتری برای کسب مدال داشت تصمیم گرفت که نقش آهوی گروه را بازی کند. او با پیشتازی در ابتدای مسابقه با سرعت بالا باعث شد که دونده‌های سرعتی در ۲۰۰ متر آخر نفس سبقت گرفتن را نداشته باشند و در نهایت سجاد که متخصص دوهای  استقامت بود توانست در ۲۰۰ متر آخر از ضعف دیگران استفاده و نفر اول مسابقه شود. نکته جالب این است که امیر که در ۵۰۰ متر اول تمام توانش را خرج کرده بود حتی مسابقه را تمام نکرد.

در توانایی سجاد مرادی شکی وجود نداشت اما این امیر مرادی بود که شرایط مسابقه را تعریف کرد و کار را برای سجاد تسهیل کرد. همین حکایت در انتخابات اخیر ریاست جمهوری تکرار شد. اسحاق جهانگیری در ساعات آخر مهلت نام‌نویسی، ثبت‌نام کرد تا در مسابقه انتخابات حسن روجانی را در جمع منتقدان دولت تنها نگذارد. او که در مناظرات اول و سوم بازیگر نقش اول بود، در بسیاری از رویدادهای تبلیغاتی به جای روحانی حضور داشت. او در بسیاری از برنامه‌های رادیویی و تلوزیونی اقدام به معرفی دستاوردهای دولت حسن روحانی کرد و در نهایت نرسیده به خط پایان، آن زمان که توان حریفان تحلیل رفته بود، مسیر مسابقه را ترک کرد.

شاید اندکی از ما امیر سجادی را به یاد داشته باشیم و آن مسابقه را فراموش نکرده باشیم. همه سجاد مرادی  و مدال طلای مسابقات آسیایی را به یاد دارند. فداکاری آن روز امیر سجادی تنها یک هفته نهایت یک ماه بر سر زبانها بود. امروز هم فداکاری اسحاق جهانگیری را در ذهن مرور می کنیم اما کمی نگران باشیم که فراموش کنیم. نگران باشیم که از یاد ببریم تلاشهای سخنگوی این روزهای اصلاحات را.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *