دیشب به امید اینکه مثل همیشه از کارهای مهران مدیری لذت ببرم سه قسمت اول سریال قهوه تلخ رو خریداری کردم. علاوه بر این لذت همیشگی، دلایل عدم پخش سریال از تلوزیون ایران، بیشتر من رو مجاب کرد که در حمایت از گروه تولید کننده این مجموعه رو بخرم و بشم یکی ازمشتریان هفتگی این سریال.

همیشه سریالهای گذشته این کارگردان طناز به چندین قسمت نیاز داشت تا مسیر خودش رو پیدا کنه و قصه اش به قوامی که باید برسه. اما در مقام مقایسه، سه قسمت اول مجموعه قهوه تلخ خیلی پخته تر از سه قسمت های اول دیگر مجموعه های ساخته شده توسط مهران مدیری بود. به نظر من دلیلش این بود که تو این سه قسمت مهران مدیری نقشی جز کارگردانی نداشت و این تمرکز کاری باعث شد بیننده در همین سه قسمت به نحوه مطلوبی با فضای قصه آشنا بشه و بازیگران هم زود تر به نقش خود برسند.  اما این موضوع اصلا ربطی به دلایل نوشتن این پست نداشت، چرندی گفتم و پا در کفش منتقدین بی غرض کردم و بگذریم.

چیزی که دیشب من رو به اندازه یا شاید بیش از خود سریال جذب کرد، صحبت های اولیه کارگردان دوربین دوست بود. انتظار داشتم  کارگردان قهوه تلخ در مورد دلایل عدم پخش سریال در تلوزیون صحبت کنه که نکرد. بیشتر می خواست برای فروش سریال تبلیغ کنه که آره خونه هدیه میدیم  با وسایل و هزاران جوایز نقدی دیگر. در عین طنازی و سادگی این کار را انجام داد و به گونه ای جلوه کرد که اصلا بلد نیست در مورد کالایی تبلیغ کنه. به نظر من شیوه بسیار تاثیر گزاری از تبلیغ رو انخاب کرد. ای داد! پام رفت تو کفش مشاوران تبلیغاتی و بازم رفتم جاده خاکی!

اصلا ولش کن! لپ مطلبی که خواستم بگم که ظاهرا نمیشه که بگم، این بود که مهران مدیری گفت: جون من سریال قهوه تلخ رو کپی نکنید و کپی نخرید، تا هم با کیفیت ببنید، هم جایزه بگیرید. شاید می خواست بگه که نگفت، کپی نکنید و اصل بخرید تا فروش کنه تا حال صدا و سیما بیشتر گرفته بشه!

پس جون من کپی نکنید و کپی هم نخرید.

1 پاسخ به جون من کپی نکنید!
  1. حاکمان تاریخدان و چاله های تاریخ خوار « مترسک باد می آید مهر ۱۲, ۱۳۸۹ در ۱:۵۲ بعد از ظهر پاسخ دادن

    […] تلخ را دیده باشید، اگر هم ندیده اید، خوب ببینید، اما جون من کپی نکنید. از نظر اینجانب این سریال بر اساس نظریه حاکمان […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *